Kahve, dostlarla sohbet etmenin de manzaraya dalıp kendini dinlemenin de en güzel bahanesi olsa gerek. İşte bu keyifli içecek, son zamanlarda 3. dalga kahvecilerin yaygınlaşmasıyla birlikte daha da keyifli bir hal aldı. Bu akımla beraber İstanbul’da birçok yeni nesil kahveci açıldı. Bu hoş mekanların hepsi de kahveleri ile olduğu kadar hoş dekorasyonları ile de dikkat çekti! Bu yazımızda Avrupa Yakası’nda bulunan özel kahvecileri ele alacağız. İşte İstanbul Avrupa Yakası’nda keyifle kahve içebileceğiniz 10 mekân!

 

  1. Cup of Joy

İlk olarak Bebek’teki Yasemin Pasajı’nın içinde küçük bir dükkân olarak açılmış olan Cup of Joy, kendi çekirdeğini kendi kavuran en iyi üçüncü dalga kahveciler arasında yer alıyor. Kısa sürede kahve severlerin uğrak noktası haline gelen mekânın, şimdilerde Zorlu Center’da da bir şubesi bulunuyor. Eğer siz de keyifle kahve içebileceğiniz yeni mekân önerileri istiyorsanız, Cup of Joy’u mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Bahçelievler Mah., Cevdet Paşa Cad., No:53, Beşiktaş

 

  1. Coffee Department

Balat’ta bulunan yeni nesil kahvecilerden biri olan Coffee Department, hedefini dünyadaki en kaliteli kahve çekirdeklerini bulmak olarak açıklıyor. Eğer siz de benzersiz bir kahve deneyimi yaşamak istiyorsanız son derece şirin olan bu mekânda vakit geçirebilir ve kahvenin yanında ona eşlik edecek lezzetli atıştırmalıklardan tadabilirsiniz.

Adres: Ayvansaray Mah., Kürkçü Çeşmesi Sok., No:5, Fatih

 

  1. MOC

Toptan kahve satışı ve nitelikli kahve sunumu konusunda son derece başarılı olan MOC, şu anda hem İstanbul’un birçok köşesinde hem de farklı şehirlerde şubelere sahip bir yeni nesil kahve zinciri konumunda. Eğer siz de şöyle keyifli bir kahve içmek istiyorsanız Nişantaşı Topağacı’ndaki MOC şubesini mutlaka ziyaret edin deriz.

Adres: Teşvikiye Mah., Şakayık Sok., No:4/A, Nişantaşı

 

  1. Coffee Sapiens

Karaköy’deki en kaliteli kahve mekanlarından olan Coffee Sapiens, kahvelerini yeşil çekirdek olarak dünyanın en iyi kahve yetiştiren bölgelerinden alıp kavuruyor. Farklı yöntemlerle hazırlanan kahveler ise sonrasında en lezzetli haliyle siz kahve severlere servis ediliyor. Keyifli bir kahve için Karaköy’e yolunuz düştüğünde bu hoş mekânı mutlaka denemenizi öneririz.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah., Kılıç Ali Paşa Mescidi Sok., No:10/C, Beyoğlu

 

  1. Brew Coffeeworks

İstanbul’da dört şubesi bulunan meşhur kahve zinciri Brew Coffeeworks’ün keyifli şubelerinden biri de The Wings Otel girişinde bulunuyor. Dilerseniz siz de bu hoş mekânda, doğal kahve çekirdekleriyle hazırlanan dünyanın en iyi kahvelerinin tadına bakabilirsiniz. Kahvelerin yanı sıra İspanyol şefler tarafından hazırlanan zengin kahvaltı menüsü ve birbirinden lezzetli tatlılar da mutlaka denenmeli!

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah., Gümrük Sok., No:26, Beyoğlu

 

  1. Cafe Lumiere

Çukurcuma’da bulunan Cafe Lumiere, oldukça şirin bir bahçeye ve rengarenk bir dekorasyona sahip. Dolayısıyla bir yandan bu hoş mekânın büyüsüne kapılıp bir yandan da kahvenizi keyifle yudumlayabileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor.

Adres: Kuloğlu Mah., Altıpatlar Sok., No: 7, Çukurcuma

 

  1. Gravite Coffee & Bar

Nişantaşı’nda bulunan bu hoş mekân hem keyifle kahve içebileceğiniz hem de leziz tatlılar yiyebileceğiniz bir yer. Keyifli bir kahve deneyimi için siz de bu nitelikli kahve dükkanını mutlaka ziyaret edin deriz.

Adres: Teşvikiye Mah., Poyracık Sok., No:45, Nişantaşı

 

  1. Kronotrop

Beyoğlu’nda küçük bir kahve dükkânı olarak başlayan Kronotrop kısa sürede kahve tutkunlarının uğrak yeri haline gelen mekanlardan. Dolayısıyla; bulunabilecek en iyi kahve çekirdeklerini doğrudan üreticisinden alıp ileri kavurma teknikleriyle hazırlayan Kronotrop’ta kahvenin en keyifli halini deneyimlemek mümkün.

Adres: Kuloğlu Mah., Firuzağa Cami Sok., No:4, Cihangir

 

  1. Şairler Kahvesi

Beşiktaş’ın en sakin yerlerinden biri olan Vişnezade Mahallesi’nde bulunan Şairler Kahvesi, huzurlu ortamıyla dikkat çeken mekanlardan. Mekânda lezzetli kahvelerin yanı sıra muhteşem yemekler de bulunuyor. Keyifli bir kahve deneyimi için hoş dekorasyonlu bu mekânı mutlaka deneyin deriz.

Adres: Vişnezade Mah., Süleyman Seba Cad., No: 50/A, Beşiktaş

 

  1. 7 GR Art Cafe

Beşiktaş’ta bulunan bu hoş kahveci, küçük olduğu kadar da samimi! Birbirinden güzel kahveleri arasında ise dünyanın en kafeinli kahvesi olan Deathwish de bulunuyor! Hatta bu özel kahveyi içebileceğiniz tek mekân burası!

Adres: Türkali Mah., Mısırlı Bahçe Sok., No: 11/3, Beşiktaş

İlgili Yazılar

Yorum Yap