Karaköy’de kahvaltı keyfi bir başkadır. Şirin ve dar sokaklara yayılmış birçok mekanda birbirinden güzel mekanlarıyla İstanbul’un en sevilen kahvaltı rotalarından biridir Karaköy. Üstelik, sonrasında tasarım dükkanlarını gezip, oradan da Galata Köprüsü’nda güzel bir yürüyüşle yediklerinizi eritebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Kahvaltı konusunda ise size yardımcı olabilecek güzel mekanları hemen aşağıya bırakıyoruz.

 

FilBooks Karaköy

Karaköy’ün en güzel mekanlarından biri olan FilBooks’a girdiğinizde önce iç mekan tasarımına vuruluyorsunuz. Sonrasında ise kesinlikle birbirinden güzel yiyeceklerine kendinizi kaptırıyorsunuz. Çalışmak, kitap okumak ve sohbet etmek için harika olan bu mekanın çok da güzel bir kahvaltı menüsü bulunuyor. Taze otlu peynirli omletler, meyve salataları ve menemenleriyle size istediğiniz kahvaltı keyfini fazlasıyla yaşatacak mekanlardan.

 

Mums Café Karaköy

Mums Café sadece Karaköy’ün değil dünyanın en şirin mekanlarından biri kesinlikle. Özellikle hafta sonları açık büfe kahvaltısıyla adeta bir destan yaratıyor. Her şey oldukça lezzetli ve bir o kadar da bol bol önünüze gelince hafta sonunuz daha bir şenleniyor gerçekten. Ancak bu nedenle yer ayırtmak ya da erkenden orada olmak önemli.

 

İstanbul Modern Café Restaurant

İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan mekanın organic kahvaltı tabağından, 5 çeşit yumurta seçeneğine kadar oldukça iddialı bir kahvaltı menüsü bulunuyor. Tostlar, sandviçler de cabası! Bu güzel manzaraya karşı yapılan muhteşem kahvaltıya göre de fiyatları oldukça makul. Bir gün kahvaltı için mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri.

kahvaltı

Namlı Gurme Karaköy

Namlı, kahvaltı konusunda belirtilmeden geçilecek bir yer değil. Hafta sonu her daim gördüğünüz kalabalığın da bir nedeni olmalı değil mi? Nedeni kesinlikle her türlü seçeneği oldukça lezzetli olan kahvaltısı. İnsanlar her hafta sonu çok uzak yerlerden bile sırf burada kahvaltı etmek için yola dökülüyor. Bu nedenle yer bulmak biraz sıkıntılı ve servis de dolayısıyla biraz ağır olabiliyor. Ancak iyi bir kahvaltı için her şeye katlanırım diyorsanız mutlaka deneyin.

 

Dandin Bakery

Dışarıdan baktığınızda görüntüsüyle şirin bir Fransız kafesini andıran Dandin Bakery, müthiş lezzetli yiyecek seçenekleriyle de fark yaratıyor. Yapmanız gereken tek şey o güzel masalardan birine oturmak ve farklı seçeneklerle değişik lezzetleri deneyimlemek. Çünkü kahvaltı menüsünde muhammaradan abaza örgü peynirine, portakal ve biberiyeli tereyağından değişik yerel lezzetlere çok farklı seçenekler bulunuyor. Üstelik hepsini gözünüz kapalı deneyebilirsiniz.

 

WOM Karaköy

WOM denince akla tabii ki eğlenceli geceler geliyor. Çünkü Karaköy’ün WOM geceleri oldukça meşhurdur. Ancak mekanda gece eğlencesi kadar iddialı bir şey daha varsa o da kesinlikle kahvaltısı. Bal, kaymak, menemen ve bilumum kahvaltılığın önünüze serildiği mekanda güne güzel bir kahvaltıyla başlayıp, gecesine de misafir olabilirsiniz.

 

Gakkı Karaköy

Karaköy’de küçücük bir mekan olan Gakkı, kahvaltı denince ilk akla gelen yerlerden biridir. Özellikle yumurtalı ekmekleri, pişileri ve sigara börekleriyle insanın aklını alır. Yemeklerin bu derece lezzetli olmasının nedeni ise malzemelerin menşeilerinden gelmesidir. Mesela bir mıhlama yemeden buradan ayrılmak çok doğru bir hareket olmaz. Kahvaltının hakkını vermek için oldukça doğru bir mekandır.

 

Pan Karaköy

Ben bol çeşitli kahvaltılardan hoşlanıyorum diyorsanız kesinlikle size önereceğimiz mekan Pan Karaköy’dür. Kuru meyvelerden soğuk sıcak fume etlere, sigara böreğinden acılı tatlı ezmelere kadar her türlü kahvaltı seçeneğiyle adeta krallara ve kraliçelere layık bir kahvaltı sofrası önünüze gelir. Günün her saatinde uğrayabileceğiniz mekana bir sabah ansızın kahvaltı için oturun, pişman olmayacaksınız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap