Lüks Restoran Rehberi: İstanbul’da Gerek Adıyla Gerekse de Pahalılığıyla Ün Yapmış 7 Restoran

İstanbul, yemekseverler için adeta bir cennet. İçinde barındırdığı kültürlerle yemekseverlere muhteşem lezzetler sunuyor. Tabii ki her kültürün her bütçeye uygun olanı da mevcut. Restoranlar ve lezzetler açısından bu kadar zengin olan İstanbul’da lüks, tanınmış ve pahalı restoranlar da var. İşte eşsiz İstanbul manzarası ile birlikte güzel etkinliklerinizi gerçekleştirebileceğiniz İstanbul’un lüks ve pahalı restoranları.

 

Papermoon

Papermoon İstanbul’un New York ve Milano’da da şubeleri bulunuyor. İtalyan mutfağının en iyi örneklerinden bir tanesi olan Papermoon, müşterilerine sakin ve huzurlu bir atmosfer sunuyor. Profesyonel bir aydınlatmaya ve iç mekân tasarımına sahip olan mekân 1997 yılında Restaurant and Institutions- New York tarafından “Interıor Design” ve 1998 yılında Lumens- New York tarafından “Interıor Lighting” ödüllerine layık görülmüş.

Adres: Etiler Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi, Beşiktaş- İstanbul

 

Kız Kulesi Restoran

kız kulesi osmanlı dönemi
İstanbul’un en pahalı ve lüks restoranları dediğimiz zaman Kız Kulesi Restoran’ı listeye koymamak olmazdı. Üsküdar’ın muhteşem manzarasına karşı yemek yemek isteyenler için muhteşem bir seçenek olan Kız Kulesi Restoran, özel davetler ve iş yemeği davetleri için oldukça uygun.

Adres: Salacak Mevkii, Üsküdar

 

Nicole

Yerli ve taze malzemelerden yapılan yemekleriyle ve mevsimsel menüleriyle dikkat çeken Nicole, İstanbul’un gastronomik restoranları arasında yer alıyor. Siz de Adalar’a kadar uzanan eski İstanbul manzarasına karşı özenilmiş lezzetler tatmak istiyorsanız mekânınız Nicole demektir!

Adres: Tomtom Mahallesi, Tomtom Kaptan Sk., No:18, Beyoğlu- İstanbul

 

Ulus 29

İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına karşı yemek yemek isteyenler için muhteşem bir seçenek olan Ulus 29, gece belli bir saatten sonra DJ performansıyla şenleniyor. Menülerinde dünya mutfağından birçok lezzeti bulmanız mümkün.

Adres: Ulus Mahallesi, A. Adnan Saygun Caddesi, Ulus Parkı İçi, No:71/1, İstanbul

 

Duble Meze Bar

Meyhane konseptini sevenlerin uğrak noktalarından bir tanesi olan Duble Meze Bar, müşterilerine şehir manzarasına karşı birbirinden güzel mezeleri muhteşem sunumlarla servis ediyor. Mekânda romantik akşam yemekleri yemek de mümkün.

Adres: Asmalı Mescit Mah., Meşrutiyet Caddesi, Palazzo Donizetti Hotel, İstiklal- Beyoğlu/İstanbul

 

La Petite Maison

La Petite Maison’da farklı pişirme teknikleriyle mevsimin en taze ürünleri müşterilere sunuluyor. Fransız Akdeniz mutfak sanatının yaratıcı temsilcilerinden biri olan La Petite Maison hafif ve sağlıklı pişirme tarzının farkını ortaya koyuyor.

Adres: Pınar Mahallesi, Markalar Sokağı & Katar Caddesi, İstinye Park AVM, No:519, Sarıyer/İstanbul

 

Alancha

Anadolu’nun tarihi lezzet sırlarını müşterilerine sunan Alanch, Maçka yakınlarında bulunuyor. Önemli şeflerin yer aldığı bu mekânda Türkiye’nin 7 bölgesinden lezzetler bulmak mümkün.

Adres: Maçka Kempinski Residence, Hüsrev Gerede Caddesi, Şehit Mehmet Sk., No:9, Maçka/İstanbul

İlgili Yazılar

Yorum Yap