İstanbul’da, Türk mutfağının geleneksel ve en özel lezzetlerinden olan kebap ve et çeşitlerini yiyebileceğiniz birçok mekân bulunuyor. Ancak konu et olduğunda, pişirmesi son derece zahmetli ve ciddi bir iş olduğu için konuya daha özenli bir şekilde yaklaşmak gerekiyor. Etin dinlenme süresi, pişme derecesi, damakta bıraktığı tat gibi hassas detayları bilmek şart! Çünkü lezzetli kebabın sırrı aslında tüm bunların bir arada bulunmasıyla oluşuyor. Peki İstanbul’da kebabın en lezzetli halini tadabileceğiniz mekanlar hangileri? İşte İstanbul’un en güzel kebap yapan 10 restoranı.

  1. Nişantaşı Köşebaşı Restaurant

Nişantaşı Köşebaşı, İstanbul’da kebabın en iyi adreslerinden. Çünkü mekandaki eşsiz tatların tamamı, Kırklareli’ndeki çiftliklerinde yetişen %100 kıvırcık kuzu ve dana etleriyle hazırlanıyor. Üstelik mekânda afiyetle tadabileceğiniz birçok kebap çeşidi mevcut.

Adres: Harbiye Mahallesi, No: Bronz Sokak, No:5, Maçka/ Şişli

 

  1. Develi Restaurant

Samatya’nın en meşhur restoranları arasında yer alan Develi, bu ününü elbette lezzetli kebaplarına borçlu! 1966 yılından beri Samatya’da bulunan Develi’nin İstanbul’da ayrıca 7 şubesi daha bulunuyor. İkinci Bahar dizisinden de aşina olduğumuz Samatya’ya yolunuz düşerse Develi’de mutlaka kebap yemenizi öneririz.

Adres: Kocamustafapaşa Mahallesi, Gümüş Yüksük Sokak, No:5, Samatya/ Fatih

 

  1. Kebapçı Enver Usta

Lezzetli mezeleri ve etleriyle İstanbul’da kebabın en iyi adreslerinden olan Kebapçı Enver Usta, günde yalnızca 4 saat hizmet veriyor. Eğer siz de iyi kebaba hasretseniz ilk fırsatta Enver Usta’ya uğrayın deriz.

Adres: Şahkulu Mahallesi, Şah Değirmeni Sokak, No: 1/ 7, Beyoğlu

 

  1. Adana Ocakbaşı

Kurtuluş’ta yer alan Adana Ocakbaşı, İstanbul’un en keyifli ocakbaşı mekanlarından birisi. Sıcacık bir mahalle atmosferi içerisinde en lezzetli kebabı yiyebileceğiniz bu mekânı denemeden geçmeyin deriz.

Adres: Bozkurt Mahallesi, Ergenekon Caddesi, Baysungur Sokak, No 2/D, Şişli

 

  1. Emin Usta

Ünlü gurme Vedat Milor’den bile geçer not almayı başaran Emin Usta, İstanbul’un en güzel kebap yapan restoranları arasında yer alıyor. Patlıcan kebabı, mekânın en fazla tercih edilen lezzetlerinden. Bu nedenle en iyi kebap için rotanızı Karagümrük’e çevirin deriz!

Adres: Hırka-i Şerif Mahallesi, Karabulut Sokak, No:4, Karagümrük, Fatih

 

  1. Gaziantep Burç Ocakbaşı

Kapalıçarşı’nın efsane mekanlarından olan Gaziantep Burç Ocakbaşı, sahiden de lezzetleriyle Gaziantep’i aratmayacak cinsten. Bu nedenle mekânın yerli ve yabancı ziyaretçileri hiç eksik olmuyor. 1988 yılından beri hizmet veren mekânın kalitesi ise o yıllardan bugüne kesinlikle değişmemiş.

Adres: Kapalıçarşı, Beyazıt Mahallesi, Yağlıkçılar Caddesi, Parçacılar Sokağı, No: 12, Fatih

 

  1. Kaşıbeyaz

Ünlü et restoran zinciri Kaşıbeyaz, kebap söz konusu olduğunda en fazla tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor. Kebaplarının yanı sıra lahmacununun da son derece lezzetli olduğu bir gerçek. Temizlik, hijyen ve servis de cabası.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No:10, Sarıyer

 

  1. Bağdat Ocakbaşı

Güngören’de bulunan Bağdat Ocakbaşı, İstanbul’un en iyi kebap restoranlarından birisi. Eğer siz de kebap tutkunlarındansanız her çeşit kebabı gözünüz kapalı yiyebileceğiniz bu mekânı en kısa sürede ziyaret etmenizi öneririz.

Adres: Merkez Mahallesi, Tayfun Sokak, No: 8/10, Güngören

 

  1. Hamdi Restoran

Sadece lezzetli kebapları değil sahip olduğu muhteşem İstanbul manzarası sebebiyle de tercih sebebi olan Hamdi Restoran’da tamı tamına 17 çeşit kebap bulunuyor! Bu çeşitler arasında fıstık kebabı ise mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden; bizden söylemesi.

Adres: Tahmis Caddesi, Kalçın Sokak No:17, Eminönü

 

  1. Set Kebap

Yaklaşık 40 yıldır kebap severlere hizmet veren Set Kebap da İstanbul’un en leziz et restoranlarından. Bu yüzden; bir yandan kebabınızı yerken bir yandan da şarabınızı yudumlayabileceğiniz Set Kebap’ı ilk fırsatta deneyin deriz!

Adres: Nispetiye Caddesi, No:13, Etiler

İlgili Yazılar

Yorum Yap