Herkesin aynı tattaki hazır kahveleri içtiği, seçeneklerin sadece sütlü ve sade olduğu kahve günleri artık çok eskilerde kaldı. Şimdi yeni nesil kahveciler sayesinde çok farklı bir kahve kültürü oluşmuş durumda ve seçenekler adeta havalarda uçuşuyor. Bu kahveciler sayesinde kendi damak tadımıza uygun, aromatic lezzetlerin en güzellerine kaliteli kahve çekirdeklerinin taze taze öğütülmesiyle ulaşıyoruz. Gelin İstanbul’da bu işi hakkıyla yapan yeni nesil kahvecilere birlikte bakalım.

 

MOC

Ministry of Coffee, İstanbul’un yaratıcısı Avustralyan barista Sam Çeviköz tarafından yaratılan bu kahve dükkanı İstanbul’da yeni dalga kahvecilerin öncülerinden. Mahalle kültürü oturmuş birçok yerde karşınıza çıkabilecek bol şubeli kahve dükkanı son olarak Suada’da bir dükkan açtı.

 

Coffeetopia

Coffeetopia’da herhangi bir kahve içtiğinizde bile kendinizden geçmeniz büyük olasılık. Çünkü kahvelerinin hepsi inanılmaz derecede kaliteli. Eminönü’nde közde kahve klasiğine alternatif aradığınızda kesinlikle tercih etmeniz gereken bir mekan.

 

Kronotrop

Kronotrop’da hakkını vererek kahve yapan, daha içeriye girer girmez yüzünüze tatlı bir kahve kokusunun çarptığı küçük ve güzel bir mekan. Cihangir’in sabahlarını şenlendiren ve sohbetleri koyulaştıran şirin kahvecisinde bir şeyler içmeyi unutmayın.

 

Walters Coffee Roastery

Breaking Bad çılgınlığından elde edilen en iyi fikirlerden biri de şüphesiz bu konseptte bir kahve dükkanı açmaktı. İki kahve meraklısı bir araya geldi ve bu temada bir kahve dükkanında lezzetli kahveler sunuyorlar. Sarı tulumlu baristaların ve duvardaki periyodik tabloların eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

 

Petra Roasting Co.

Petra, kendine has kahve demleme yöntemleri üzerine çalışan ve bunu oldukça da iyi yapan bir kahveci. Kahve kültürünü oturtmak ve yepyeni şeyler denemek için iyi bir tercih. Gayrettepe’de ve Kanyon’da bulunan dükkanlarında dünyanın en lezzetli kahvelerini deneyebilirsiniz.

 

Coffee Sapiens

Karaköy’ün demirbaş kahve dükkanlarından biri olan Coffee Sapiens’in baristalarının her biri işini gerçekten oldukça severek yapıyor. Bu nedenle de kahvelerin her biri birbirinden güzel oluyor. Karaköy’de kahve içmek istediğinizde adresiniz belli: Coffee Sapiens

 

At Origin

At Origin’ı ilk tanıdığımızda Sıraselviler’de küçücük bir espresso bardı. Şimdilerde ise büyüdü, serpildi ve Balmumcu’da Roastery & Coffee Shop olarak hizmet veriyor. Yeşil ve serin bahçesinde kahve içmek dünyanın en keyifli aktivitelerinden biri.

 

Private Reason Artisan Coffee Shop

Vardar Topçu’nun kahve aşkından yola çıkarak kurduğu Private Reason Artisan Coffee Shop, İstanbul’un güzel semti Bebek’te hizmet veriyor. Gurme kahvecilerin uğrak mekanı haline gelen dükkanda sabah 7.00’den itibaren kahvelerinizi yudumlayabiliyorsunuz.

 

Dört

Avrupa Yakası’nın kahvecilerinden bol bol bahsettik, o halde bir vapura atlayıp karşıya geçelim. Kadıköy’e vardığımızda yolculuk bizi bir kahveye davet ediyorsa kesinlikle bu kahve Dört’te içilmeli. Küçücük dükkana bu kadar büyük lezzetler nasıl sığmış, şaşıracaksınız.

 

CoffeeNutz

Ömer Aydın tarafından yaratılan CoffeeNutz, size gerçek bir kahve deneyimi yaşatıyor. Oldukça sıcak ve samimi bir mekanda işini son derece severek yapan bir ekipten, yüksek kaliteli kahveler çıkıyor. Size kalan tek şey ise bunun tadını çıkarmak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap