Sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler sebebiyle her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan İstanbul, ziyaretçilerine benzersiz alışveriş seçenekleri de sunuyor. Bu büyük şehirde her bütçeye hitap edebilecek alışveriş mekanları ve bölgeleri mevcut. Tam da bu nedenle sadece yurt dışından değil, ülkemizin farklı şehirlerinden birçok insan alışveriş yapmak için İstanbul’u tercih ediyor. Peki İstanbul’da her keseye göre alışveriş yapabileceğiniz mekanlar hangileri? İşte İstanbul’un hem cep yakmayan hem de size alışverişin en keyifli halini tattıracak alışveriş durakları!

 

  1. Beyoğlu İş Merkezi

İstanbul’un kalbi Taksim’in en popüler caddesi olan İstiklal’de yer alan Beyoğlu İş Merkezi, uygun alışverişin en bilinen ve en tercih edilen adreslerinden. Pasajın içerisinde, sezonun moda ürünlerini oldukça uygun fiyatlara bulmanız mümkün. Eğer siz de keyifli ve uygun fiyatlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız günün erken saatlerinde Taksim’in yolunu tutun ve Beyoğlu İş Merkezi’ni bir dolaşın deriz!

 

  1. Terkos Pasajı

Yine Taksim’de yer alan uygun fiyatlı bir alışveriş noktası ile karşınızdayız. Terkos Pasajı da Taksim’in en eskilerinden, ancak hala ilk günkü kadar popüler. Bir ara sokakta konumlanan pasaj, ilk girdiğinizde bir pazar havası yaratsa da içeride birçok mağaza bulunuyor. İster tezgâhları karıştırın ister içerideki mağazaları dolaşın; her şekilde bütçenize uygun ürünler bulacağınız kesin!

 

  1. Atlas Pasajı

atlas-pasaji

Taksim’in sevilen alışveriş noktalarından biri de Atlas Pasajı. Mağazaların cep yakan fiyatlarından sıkılanlar için alternatif bir alışveriş mekânı olan Atlas Pasajı’nda, uygun fiyatlara giysi ve takı alışverişi yapmak mümkün. Bir yandan alışveriş yaparken bir yandan tarihi bir atmosfer içinde yer alacağınız Atlas Pasajı’nı henüz ziyaret etmediyseniz ilk fırsatta görmenizi tavsiye ederiz.

 

  1. Sinanpaşa Pasajı

Beşiktaş’ta bulunan ve İstanbulluların en fazla alışveriş yaptığı noktaların başında gelen Sinanpaşa Pasajı, uygun alışveriş seçenekleri arayanlar için son derece ideal. Pasajın içerisinde sezonun moda ürünlerini bulabileceğiniz pek çok mağaza var. Fiyatlar ise ürünlere göre son derece ucuz! Az paraya çok şey almak isteyenlere Sinanpaşa Pasajı’nı şiddetle öneriyoruz.

 

  1. Opera Onur Pasajı

Opera Onur Pasajı, Kadıköy’ün gözde alışveriş lokasyonlarından biri olan Bahariye Caddesi’nin üzerinde bulunuyor. Uzun yıllardır alışveriş severlerin gözdesi olan pasaj artık daha sakin olsa da hâlâ birçok kişinin vazgeçilmezi. İçeride sevilen markaların ürünlerinin birebir aynılarını daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

 

  1. Mısır Çarşısı

misir-carsisi

İstanbul’un en yoğun bölgelerinden Eminönü’nde yer alan Mısır Çarşısı, kubbeli yüksek tavanların altında keyifle alışveriş yapabileceğiniz bir mekân. Bu tarihi çarşıda daha çok baharat satılıyor ve sürekli ziyaretçi aldığı için her daim renkli bir atmosfere sahip. Çarşının içerisinde birçok farklı tezgâh bulunduğu için almak istediğiniz ürünleri oldukça uygun fiyatlara bulmanız mümkün. Tek yapmanız gereken dikkatlice gezip iyi bir fiyat analizi yapmak!

 

  1. Kapalı Çarşı

kapalıçarsi

İstanbul’un tarihi mekanlarından biri olan Kapalı Çarşı, tabiri yerindeyse 365 gün turist akını altında. Bu tarihi atmosferin içerisinde alışveriş yapmanın keyfi ise paha biçilemez! Çarşıda günümüzde baharatçılar, çantacılar, halıcılar, eşyacılar, kuyumcular ve hediyelik eşyacılar bulunuyor. Tüm bu ürünleri uygun fiyatla satın alabilmek içinse detaylıca gezip fiyat analizi yapmakta fayda var.

 

  1. Doğubank

İstanbul’da uygun fiyatlı teknoloji alışverişi için önerebileceğimiz ilk adres Doğubank. Eminönü- Sirkeci’de bulunan bu pasaj, içerisinde birçok elektronik mağazası barındırıyor. Mağazalarda ikinci el elektronikler ve uygun fiyatlı sıfır eşyalar mevcut. Bu nedenle eğer siz de yakın zamanda bir teknoloji alışverişi yapmayı planlıyorsanız Doğubank’ı görmeden geçmeyin deriz.

 

  1. Eminönü

İstanbul’un uygun fiyatlı alışveriş noktalarını Eminönü ile sonlandırıyoruz! Çünkü Eminönü sadece sahip olduğu tarihi güzelliklerle değil, barındırdığı alışveriş mekanları ile de tercih sebebi oluyor. Eminönü sokaklarında rastgele dolaşırken aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı ve giysiyi oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Yalnız hafta sonları oldukça yoğun oluyor, bizden söylemesi!

İlgili Yazılar

Yorum Yap